ref: refs/heads/v3.0
DOLAR
28,9180
EURO
31,7488
ALTIN
1.900,31
BIST
8.009,33
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bursa
Az Bulutlu
17°C
Bursa
17°C
Az Bulutlu
Perşembe Açık
21°C
Cuma Az Bulutlu
23°C
Cumartesi Çok Bulutlu
20°C
Pazar Çok Bulutlu
14°C

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan görevden mi alınıyor?

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan görevden mi alınıyor?
07.01.2023 19:21
28.074
A+
A-
Okuma Süresi: 8 dakika

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan görevden mi alınıyor? Bursa’nın Karacabey’inde Sırada Ali Özkan mı var? Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ın dün medyaya yansıyan Mera arazilerini satılan Bursalı Hürriyet Köyü sakinlerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a TBMM önünde toplanarak, mera arazilerini parça parça satan Ali Özkan’ı şikayet etmesi AK Parti Bursa İl Başkanlığında deprem yarattı.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan görevden mi alınıyor?

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan görevden mi alınıyor?

BURSA – Uzun bir süredir asli göreviyle pek ilgilenmeyen ve bütün Karacabey ile neredeyse kavgalı olan Ali Özkan skandalı, sonunda tüm Türkiye’nin gözleri önüne serildi.

Hatırlanacağı üzere, görev süresi boyunca AK Parti’de beklentileri karşılamayan eski Bursa İl Başkanı Ayhan Salman’ın yeni dönemde aday gösterilmemesi için aralarında AK Parti  Karacabey eski İlçe Başkanı Murat Erol ve Mustafakemalpaşa eski İlçe Başkanı Saadettin Akkoyunlu’nun da büyük rol aldığı 8 eski ilçe başkanı, geçtiğimiz yıllarda Ankara’ya giderek Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir’le görüşmüşlerdi. Yarım saatten fazla süren görüşme sonunda ilçe başkanları, Erkan Kandemir’e görüşlerini içeren bir de rapor sunmuşlardı.

Adeta “muhtıra” (Bunu yapmazsanız Bursa’da işler iyi gitmez anlamında, yoksa Genel Merkez’i tehdit anlamında değil) niteliğindeki bu bildiri çok önemli saptamalar içeriyordu.

AK Parti’nin 8 eski ilçe başkanının genel merkeze sunduğu bu muhtıra, gelinen süreçte etkili oldu.

Hatta o dönem ki eski İl Başkanı ve Ali Özkan’ın kankası Ayhan Salman’ın AK Parti’yi kongreye götürmesine bile izin verilmeden görevden alınarak yerine Davut Gürkan atanmasını gün farkıyla ilk duyuran Nokta Bursa olmuştu.

Hatırlamakta fayda var

Tarihler 23 Ağustos 2017’yi gösterdiğinde Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ve yandaşları, gece yarısı İnegöl’e giderek Ankara’dan Bursa’ya mazbatasını alarak dönen Ayhan Salman’ı davul ve zurnalar ile karşılayarak adeta nispet yaparcasına sevinç gösterilerinde bulunmuştu.

Ancak beklentileri karşılayamayan ve Bursa’da AK Parti’nin her geçen gün oy kaybına uğramasına sebep olduğu ileri sürülen Ali Özkan’ın Ayhan Salman, geçtiğimiz dönemde Genel Merkez tarafından her kesimden artan tepkiler karşısında görevden alınmış ve yerine Davut Gürkan atanmıştı.

Bu gelişme sonrası en büyük hayal kırıklığına hiç kuşku yok ki Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan uğramıştı. Siyasi kulislerde Özkan’ın gelecekteki siyasi hedefleri ile ilgili çıkmaza girdiği dillendiriliyordu.

Ali Özkan üzüntüsünü 13 Kasım 2020 tarihinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ve Bursa milletvekillerinin de katıldığı katlı otopark açılışında dışa vurmuştu.

Ali Özkan, 16 dakika süren ve katılımcıları da oldukça sıkan konuşmasının 13 dakikasını “ceklerle-caklarla” sürdürerek sözde hizmetlerini anlatmıştı.

Ali Özkan, konuşmasının son 3 dakikasını ise görevden uzaklaştırılan İl Başkanı Ayhan Salman’a ayırdı. Salman’ın bundan sonraki süreçte daha farklı görevlerde olması gerektiğini savunan Özkan,

Bursa’da her kesim tarafından görevden alınması doğrultusunda görüş bildirilen İl Başkanı hakkında aksine bir görüş ortaya sunarak, şu methiyeleri düzmüştü:

Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır. Salman da bu yoğurdu kimsenin payına uzanmadan ve üzerine sıçratmadan yemiştir. Örnek teşkil edecek şekilde il başkanlığı görevini ifa etmiştir.”

Ancak Salman döneminde asli görevini unutarak siyasete ayar çekmesi ve dizayn ettiğini sanmasıyla bilinen Ali Özkan konuşmasında hızını alamayarak;

Cumhurbaşkanımızın tensipleri ve sizlerin de takdirleri ile Ayhan Salman’ın davamızda daha farklı alanlarda hizmet edeceğine inanıyorum.” ifadesini kullanmıştı.

O dönmede konuşulanlara göre Ali Özkan, bir akşam öncesi Ayhan Salman vasıtasıyla yeni il başkanının kim olacağını öğrenmiş ve bunu fırsata çevirmek için de sabahın erken saatlerinde Ankara’ya çıkarma yapmıştı.

Ali Özkan’ın hedefinde bir süre evvel AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı’na atanan eski İçişleri Bakanı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala’yı ziyaret etmek vardı.

Yine iddiaya göre, yeni İl Başkanı Davut Gürkan’ı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tavsiye eden Efkan Ala’ydı.

Bu noktada bir taşla iki kuş vurmayı planlayan Özkan, yeni dönemde Efkan Ala’ya ve yeni İl Başkanı Davut Gürkan’a yakın olduğu mesajını çektirdiği fotoğraflarla vermek istedi.

Tam o saatlerde de Nokta Bursa tarafından kamuoyuna Davut Gürkan’ın Bursa İl Başkanlığı’na atandığı duyuruldu.

Bursa siyasetinde Salman döneminde istediği gibi hareket eden Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ın şimdiki siyasi taktiğinde Davut Gürkan’la iyi geçinerek il yönetimine kendine yakın bazı isimleri yerleştirme çabasında olduğu öne sürülüyordu.

Ali Özkan’a Sayıştay gerçeği

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Milletin Parasıyla Sağlam Uçmuş Karacabey Belediyesi’nde Sayıştay depremi! Sayıştay’ın, Karacabey Belediyesi’nde 2019 yılına ait yaptığı denetimlerde Fen, İmar, Zabıta, Muhasebe, Özel Kalem ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlükleri’nde mevzuata aykırı harcama kalemleri tespit ettiği öğrenildi.

Sayıştay denetçilerinin, Karacabey Belediyesi’nde yaptıkları çalışmalar sonucunda binlerce liralık kamu zararı tespit ettiği öğrenildi.
İddiaya göre, Karacabey Belediyesi’nin 2019 yılı harcamalarını inceleyen Sayıştay, denetimlerde birçok işte mevzuata uygun olmayan dosyalarla karşılaştı.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan görevden mi alınıyor?

Söz konusu kamu zararı karara bağlandığında ilgili personel, daire müdürleri, belediye başkan yardımcıları ve belediye başkanından Sayıştay’ın yasal faizleriyle birlikte zararı tahsil edeceği öğrenildi.
Belediye Başkanı ile birlikte Belediye’yi zarara uğratan kişileri tek tek belirleyen Sayıştay, ilgili kişilere ceza yağdırdı.
Yapılan denetimlerde en çok dikkat çeken konu ise, Belediye Başkanı Ali Özkan’ın 2019 Mahalli İdareler Seçimleri öncesi yeniden aday gösterilmesi ve başkanlık tanıtımına yönelik yapılan televizyon programları, haber, afiş ve ilan bedellerini kendi cebinden değil de, belediye bütçesinden ödettiği belgelendi.

Ali Özkan, Milletin Parasıyla Sağlam Uçmuş

 

Özkan’ın seçim öncesi meydanlarda bir kez daha göreve gelmesi durumunda;
‘tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyup kollayacağı’ sözünü vermesine rağmen ortaya çıkan bu olumsuz sonuç ise kamuoyu tarafından oldukça manidar bulundu.
Sayıştay tarafından gönderilen tebligatlarda;
25 – 30 civarındaki belediye personeli, başkan yardımcıları ve belediye başkanına kamu zararı oluşan konularla ilgili detaylı bilgiler sunuldu.
Sayıştay’ın söz konusu tebligatları Fen, İmar, Zabıta, Muhasebe, Temizlik İşleri, Özel Kalem ile Kültür ve Sosyal İşler departmanlarındaki personele gönderdiği öğrenildi.
Öte yandan Belediye’de birçok personele fazla maaş ödendiği ve bu doğrultuda da kamu zararına yol açıldığı Sayıştay’ın denetimleri arasında yer aldı.

Sayıştay’ın ayrıca kamu zararına yol açan;

Evrak gerçekleştirme ve harcama yetkisine sahip ilgili kişilere 30 gün içinde söz konusu iddialarla ilgili savunma hakkı verdiği de kaydedildi.
Sayıştay’ın denetimlerinden sonra ortaya çıkan bu olumsuz tablo, Karacabey Belediyesi’nin nasıl yönetildiğini de gözler önüne serdi.

ALİ ÖZKAN ZİMMET

Karacabey Belediye Ali Özkan, Milletin Parasıyla Sağlam Uçmuş

Zimmette çıkan paranın milyonların üzerinde olduğu iddia ediliyor. Sayıştay’ın tüm detaylı raporları rakam rakam bir ay içinde açıklayacağı belirtildi.
Ancak şimdiye kadar işlem yapılmadı.

Ali Özkan zulmünü Hürriyet köylü mera sahipleri bozdu

Mera arazilerini satan AKP’li belediyeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şikayet ettiler TBMM önünde toplanan Bursalı köylüler, mera arazilerini parça parça satan AKP’li Karacabey Belediyesi’ni, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a şikayet etti. Erdoğan, AKP Bursa milletvekillerine dönerek “Kim bu belediye” diye sordu, AKP Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu ve Vildan Yılmaz Gürel “Bizim efendim” yanıtını aldı.

Önceki gün TBMM’deki grup toplantısı sonrasında Şeref Merdivenleri’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen Bursa’nın Karacabey ilçesi Hürriyet köylüleri, mera arazilerini satan AKP’li Karacabey Belediyesi’ni şikayet etti. Köylüler, arazilerin kendilerine verilmesini istedi.

“BAŞKAN BİZİ HAKİR GÖRDÜ”

Hürriyet Köyü Gençlik ve Kadın Dayanışma Derneği Denetleme Kurulu Başkanı Bayram Efe, köylüler ile birlikte dün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşebilmek için Ankara’ya gitti. Köylüler, grup toplantısı sonrasında, TBMM Şeref Merdivenleri’nde Erdoğan ile görüşerek sıkıntılarını anlattı.

Bayram Efe, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, “Köyümüzdeki arazileri köy tüzel kişiliğine devrettik. 2014 yılında, Büyükşehir Yasası ile Karacabey Belediyesi, köy tüzel kişiliğinde olan arazilerimizi aldı. Belediyeye defalarca gittik. Burada 201 hanenin hakkı var dedik. Belediye Başkan Ali Özkan, bizi dinlemedi. Bizi hakir gördü” dedi.

“-KİM BU BELEDİYE? -BİZİM BELEDİYE EFENDİM!”

Mera arazilerini satan AKP’li belediyeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şikayet ettiler

Erdoğan, AKP Bursa Milletvekilleri Hakan Çavuşoğlu ve Vildan Yılmaz Gürel’e dönerek, “Kim bu belediye?” diye sordu. O anlar bir köylünün cep telefonu kamerasıyla da kaydedildi.

Cumhurbaşkanı ile AKP Bursa Milletvekilleri arasında yaşanan diyalog şöyle:

“Erdoğan: Kim bu belediye? Hangi belediye, Bu belediye kim?

Çavuşoğlu: Ali Özkan, bizim belediye, Karacabey Belediyesi!

Erdoğan: Eee, nasıl yapıyor öyle bir şey?

Çavuşoğlu: Kanuni yetki var efendim!

Erdoğan: Ne demek kanuni yetki var ya…

Erdoğan: Şimdi siz ikiniz hukuçusunuz. (Belediyeyi kastederek) Nasıl satıyorsun?

Gürel: Benim bilgim yoktu  efendim, hemen ilgileneceğiz.

Erdoğan: Beraberce ikiniz de oraya gideceksiniz.

146 DÖNÜM ARAZİ 72 MİLYONA SATILDI

Bursa’nın Karacabey ilçesine bağlı Hürriyet köyü sakinleri, geçtiğimiz aylarda, 146 dönüm köy arazisinin satışını engellemek için AKP’li Karacabey Belediyesi önünde eylem yapmış, buna rağmen 72 milyon liraya ihale edilerek bir firmaya satılmıştı.

“İKİ ARAZİDE AYNI ŞİRKETE SATILDI”

Mera arazileri satan AKP’li belediyeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şikayet ettiler

Hürriyet Köyü Gençlik ve Kadın Dayanışma Derneği Denetleme Kurulu Başkanı Bayram Efe, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer vermişti:

* “Daha önce 3180 nolu parselde 146 dönümü Emirkoop’a 12 milyona, 3680 nolu parselde 262 dönümü hibe ile TEKNOSAB’a, 3814 nolu parselde 236 dönümü Kuzuflex adlı şirkete 49 milyona satılmıştı. Geçtiğimiz hafta da belediye önünde eylem yapmamıza rağmen 3815 nolu parsellerde 146 dönüm arazi ihale ile 72 milyona Kuzuflex adlı aynı şirkete satıldı.

“ARAZİLERİMİZ 3-5 PATRONA PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR”

* Bu arazilerin asıl sahipleri bizim dedelerimizdir. Onlardan bize miras arazilerdir. Ancak bugün tam anlamıyla mirasyedi haramzadeleri bu arazilerimizi 3-5 patrona peşkeş çekmektedir. Yasal olarak bugün bunu yapabilseler de, Allah katında ve vicdanlarda mahkum edileceklerdir.

* Dedelerimiz bu toprakları Ziraat Bankası kredisi ile satın almışlardır. O tarihte kredi borçlarını ödeyemedikleri için ürünlerine haciz gelmiştir. Aç kalmışlar, hastalanmışlar, bir kısmı bu uğurda hastalanıp vefat etmiştir. İşte bu nedenle bu köylünün ahı onların peşini bırakmayacak. Hem bu dünyada hem ahrette onları perişan edecektir.”

HÜRRİYET KÖY – ANAVATANDA YURD!

201 hane DEDELERİMİZ Bulgaristan’da eziyet gördükleri için Anavatan’a göçmüş ve yurdun değişik illerinde İskân verilmiş fakat bu haklarını iklim ve koşullar yetersiz olduğundan İskan haklarını kulanmamışlardır.201 HANE 1951 KARACABEY TAŞPINAR Köyüne bağlı HAYDARAĞA İSİMLİ bu çiftliği KEMAL ÇAYIR OĞLUNDAN Ziraat Bankası senet karşılığı satın almıştır. Zamanında ödeyemeyenler icra yoluyla o seneki sofra ekmek buğdayına el konmuş haciz yapılıp tahsil edilmiştir. 12000 dönüm bu yeri 28,5 dönüm olarak201 kişiye pay edip 5728 dönümünü tarlalara bölmüş kalan 6000 dönüm civarında arazi yine hayvan otlatmak için Otlakıye kavak ekmek için Kavaklık Odun KESMEK içinde Baltalık olarak ayırmışlardır. CAMİ,MİSAFİRHANE, Mezarlık, Okul, öğretmen lojmanı gibi yerlerin inşaatlarını inanca ve eğitime verdikleri önemle inşa etmişlerdir. Yokluğun fakirliğin içinde üzerlerinde bir çatıları olmadan samanlık ve benzeri yerlerde kalmak zorunda olan bu insanlar çok çileler çekmiş. Zor şartlarda bu yerleri tastamam şekilde parasını vererek bir çiftlik SATIN almıştır.1955 te müracaat edilerek köy hakkı elde edilmiştir.

SONRADAN köy olduklarından diğer Komşu köy meralarına orman kullanımına izin alamadıklarından bu köylerle husumet yaşamamak için kendi baltalık ve otlakıyelerini tarla haklarından feragat ederek bu ihtiyaçlarına ayırmışlardır. Yine bu yerlerin sürdürülebilir olabilmesi için tarlaya dönüştürmemişlerdir. Hazine yeri olamayan arazilerini otlaklık olarak kullanmışlardır. Bu tapularımızda ödeme dekontları ile ispatlıdır.

1978 de KÖY tüzel kişiliğiyle KADASTRO KAYITLARINA irdelenmeden GELDİSİ Araştırılmadan 201 şahsa Hisseli parselasyona ihtiyaç duyulmadan direk olarak. BURSA KARACABEY KADASTRO TAPULAMA müdürlüğü KÖYTÜZEL kişiliğine ait tapulama yapmıştır Anavatana olan inançları ve sonsuz güvenleri bu durumu kabullenmelerinde bir itiraz oluşturmamıştır. Fakat 40 yıl sonra ÖZEL MÜLKİYETTEN GELDİSİ OLAN BU YERLERİ Bursa Karacabey belediyesinin ellerinden bedelini ödemeden alacağını BURSA KARACABEY BELEDİYSİNİN 6360 SAYILI KANUNLA SATACAĞINI tahmin edememişlerdir.

4342 MERA kanununa uyuşmayan bu yerler ÖZEL mera olarak anılırlar ve özel meralar için 4342 kanunun uygulanabileceğine dair bir hükümde yoktur. Bu arazilerin 15 tanesi tarla olarak geçmekte ve günümüzde BURSA KARACABEY BELEDİYESİNCE satılan bu arazilerimiz başka köylere ve kendi köylümüze kira usulü parayla ektirilmektedir. Hiçbir inanç ve vicdana sığmayan bu ihlali ve haksızlığı çocuk ve torunlarımıza miras bırakmak istemiyoruz. 1630 köyde mahallileşme yasasıyla BURSA KARACABEY Belediyesi’nin BU ARAZİLERİMİZİ SATMASI DOĞRU DEĞİLDİR HARAMDIR.

Emsali tek olan bu yerleşim alanı için verdiğiniz kararın Sehven veya gözden kaçırdığınızı düşünmekteyiz, bu kapsamda çıkarılmamızı arz eder satılan yerlerimizle ilgili de tüm eski geldiydiyse iade ederek 6360 veya 4342 kanununa bir madde Eklenerek BURSA KARACABEY HÜRRİYET KÖYÜNÜ AZAD etmenizi ARZ Eder, DEVLET YETKİLİLERİMİZDEN yardım istemekteyiz.
BU hak adalet arayışımız ahrete kadarda sürdürmek istemiyor bu fani hayatta Helalleşmek İSTİYORUZ.

Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen köylüler şimdilik seslerini duyurmayı başardılar.

Ak Parti Bursa Milletvekillerinden Hakan Çavuşoğlu’na bizzat talimat veren Erdoğan sorunun çözülmesini emretti.

Gelelim durumun Bursa Ak Parti üzerindeki etkilerine.

Ak Parti Bursa Milletvekilleri, Ali Özkan’nın tüm Türkiye’ye yansıyan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şikayet görüntüleri Ulusal Kanalların Ana Haberlerinde gündem olması konusunda harekete geçtiler.

Dün gece aldığımız kulis bilgisi ve iddiaya göre ismi bizde saklı bir Bursa Ak parti vekili, yine eski bir Ak Partili vekile ”abi gerçekten şok olduk. Cumhurbaşkanına ulaşabileceklerini düşünmemiştik. Tam anlamıyla şoktayız. Talimat büyük yerden. Bu saatten sonra yapılacaklar belli” dediği belirtiliyor.

Ak Parti Bursa hiç bu kadar zorda kalmamıştı

İki ay önce Ak Parti Genel Merkezde yapılan Bursa toplantısında iddia ve kulis bilgisine göre Bursa’da oyların kötü gidişi, hızla ivme kaybetmesi, ORC Araştırmanın anketine göre 2018 yılında yapılan genel seçimde Bursa’da yüzde 46.2 olan AK Parti’nin oyu yapılan ankette yüzde 35.1’e düşmesi, CHP’nin yüzde 3.5 puan artırarak yüzde 26.2’ye ulaştığı ankette İYİ Parti, 2018’de yüzde 12.4 olan oy oranını 20.8’e yükseltmesi, ciddi kaygıları beraberinde getirmiş durumda.

Yine iddia ve kulis bilgisine göre Fatih Şahin ve Erkan Kandemir’in katıldığı toplantıda Bursa’da kötü gidişin sorumlusu başta Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’tan kaynaklandığı, İl Başkanı olarak Davut Gürkan’ın buna önlem almamakla eleştirildiği, Alinur Aktaş’ın görevden alınması gerektiği ancak bu safhada görevden alınmasının doğru olmayacağı, görevden alınmasının seçim sonuna bırakılmasına karar verildiği iddia edildi.

Bu kararlar büyük ihtimaller Ali Özkan içinde uygulanır mı?

Dünkü yaşanan hadiselerden sonra görevden almanın Yerel ve Genel Seçim birlikte olursa hemen, sadece Genel Seçim olursa seçimden sonra hemen alınacağı iddia ediliyor.

Dalından kopan yaprağın akıbetini rüzgar belirlediği gibi Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan görevden alınıyor mu?

Hep birlikte izleyip göreceğiz.

Kaynak: Sözcü – Karacabey Yörem – Nokta Bursa – Hürriyet Köyü Gençlik ve Kadın Dayanışma Derneği

HABER – NOKTA – Murat Doruk

Yorumlar

 1. Kadir faruk çiftçi dedi ki:

  Bu adamı şimdi görevden alması lazım cumhurbaşkanımızın . Hürriyet köylüsü aylardır tapulu arazilerinin satılmasının mücsdelesini veriyor. Bu konuda yardımı dokunan tüm mercilere tşkler

 2. Mehmet Korkmaz dedi ki:

  Görevden alınırsa bence hak etmiştir ozaman.

 3. Mukaddes Boz dedi ki:

  Kaleminize yüreğinize sağlık bizler aylardır Cumhurbaşkanımıza ulaşmaya çalışıyoruz mektup yolluyoruz milletvekillerimizden Binali Yıldırımdan bile yolladık iznikte kendisine sesimizi duyurduk korumasına aldırdı ama bir şekilde engel olundu bu mektupların cumhurbaşkanına ulaştırılmasına bizlerde bir tuhaflık var nasıl cumhurbaşkanından dönüş olmaz biliyorduk bize engel olduklarını ama sonuçta bir şekilde ulaştık hepsi bunun şokunu yaşıyor asla ama asla peşini bırakmıycaz.Bizler buraların asıl sahilleriyiz

 4. Serpil KAYA dedi ki:

  Hürriyet köylülerinin topraklarını satıp köylüyü mağdur eden Ali öskan köylünün haykırışlarına cevap bile verme gereği duymadı bukadar insanın ahını aldı dedelerimizden bizlere miras kalan toprakları gözünü kırpmadan babasının malıymış gibi sattı hakkımız Ali Özkan’a helal değildir

 5. Nihal Yurtseven dedi ki:

  Dedelerimizin tapulu topraklarına ve mirasına sahip çıkmaya devam edeceğiz. Mücadelemize sonuna kadar devam edeceğiz. Adalet er geç tecelli edecektir.

 6. Bilal Dumanova dedi ki:

  Hürriyet köyü hakkını arıyor
  Duygularımıza tercüman olduğunuz için teşekkür ederiz

 7. Enis Öztürk dedi ki:

  Tarafsız haberciliğiniz ve Hürriyet köyü hakkında bilgilendirmeniz için sonsuz teşekkürler. İyi ki varsınız.

 8. İsmet yıldız dedi ki:

  Yapılanlar kimsenin yanına kar kalmaz.bu işin içinde olanlar alan satan dahil hesabını verecek.iskan yeri olmayan 201 hanenin borçlanarak aldığı yerler satılamaz.satılanlar iade olmalıdır.HAK HUKUK ADALET’i görmek istiyoruz…

 9. Fehime dedi ki:

  Karacabey Hürriyet köyü mera ve otlakiyeleri bizim atalarımızın yadigarı tapulu topraklari geri istiyoruz topraklarımızdan vazgeçmeyeceğiz sonuna kadar peşindeyiz haklıyız kazanacağız

 10. Serkan dedi ki:

  Gorevden alinmali hizmet te goremedik Ali Ozkan dan

 11. Yaşar Müminoğlu dedi ki:

  Biz Hürriyet köylülerini “siz kimsiniz, siz kaç kişisiniz?” deyip hakir gören, belediye önünde defalarca yaptığımız eylemleri görmezden gelen Ali Özkan gibi, bizi aşağılayan tüm vekiller de belediye başkanı gibi görevden alınmalıdır.