ABD Başkanı Donald Trump’ın 1980’lerde hizmetçisi ile yaşadığı gayrimeşru ilişkiden bir çocuğu olduğu iddiası tekrar gündeme  geldi.

CNN’in haberine göre,  Trump’ın eski kapıcısı Dio Sajudin’in söz  konusu olayla ilgili bildiklerini “The National Enquirer” dergisine para  karşılığı sattığı anlaşmadan artık muaf olduğu ileri sürüldü.

Konuyla ilgili açıklama yapan Sajudin’in avukatı Marc Held,  müvekkilinin daha önce The National Enquirer dergisi ile yaptığı anlaşmadan  dolayı konu hakkında kimseye konuşamadığını ancak artık anlaşmadan muaf olduğu  için konuşmakta özgür olduğunu iddia etti.

Held’in ifadelerine göre, American Media Inc. (AMI) ile görüşülerek  sözleşmenin iki taraflı iptal edildiği öne sürüldü.

CNN’in, sözleşmenin kopyası olduğu iddiası ile yayımladığı belgede,  AMI’ın bilgileri yayınlaması durumunda  kaynağa 30 bin dolar ödeneceği ve  sözleşmenin süresiz geçerli olacağı maddeleri bulunuyor.

CNN’in ilk olarak nisan ayında gündeme getirdiği haberde, Sajudin’in,  söz konusu ilişki ile ilgili bildiği şeyler olduğunu, Trump World Tower’da  çalıştığı dönemde, Trump’ın, eski oda hizmetçisinin yaşadıkları ilişki ve  çocukları hakkında konuşmaması konusunda uyarıldığını ifade ettiği iddia  edilmişti.

Beyaz Saray, daha önceden de gündeme gelen konu hakkında açıklama  yapmamıştı