DOLAR
32,7682
EURO
35,0901
ALTIN
2.459,44
BIST
10.471,32
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bursa
Az Bulutlu
30°C
Bursa
30°C
Az Bulutlu
Pazar Açık
32°C
Pazartesi Açık
32°C
Salı Az Bulutlu
32°C
Çarşamba Açık
32°C
Advert
Advert

Osmangazi’de Halk Lokantası Haziran’da açılıyor

Osmangazi’de Halk Lokantası Haziran’da açılıyor
Advert Advert Advert
24.05.2024 18:32
43
A+
A-
Okuma Süresi: 4 dakika

Osmangazi’de Halk Lokantası Haziran’da açılıyor Başkan Aydın, Bursa medyası ile buluştu Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, düzenlediği basın toplantısında yakın zamanda ilçeye kazandıracakları hizmetler ve yapacakları yatırımlarla ilgili bilgiler verdi. 

Osmangazi’de Halk Lokantası Haziran’da açılıyor

Osmangazi'de Halk Lokantası Haziran’da açılıyor

Osmangazi’de Halk Lokantası Haziran’da açılıyor

Başkan Aydın, Bursa medyası ile buluştu Başkan Aydın, Haziran ayının ilk haftasında hizmete açılacak olan Osmangazi Meydanı’ndaki Halk Lokantası’nda Bursa medyası ile buluştu. 31 Mart’ta göreve seçilmelerinin üzerinden 54, mazbata almalarının üzerinden ise 50 gün geçtiğini belirten Aydın, bugüne kadar yapılan faaliyetlerle ilgili bilgilendirmede bulundu. Toplantının yapıldığı Halk Lokantası’nı Haziran ayının ilk haftasında hizmete açacaklarının müjdesini veren Başkan Aydın, “4 çeşit yemeği 80 liradan sunacağımız bu lokantamız, özellikle dar gelirli yurttaşlarımıza, ekonomik sıkıntı içerisinde, günübirlik koşuşturma içerisinde ucuz yemeğe ulaşamayan vatandaşlarımıza hizmet verecek. Adını halk lokantası olarak koyduk. Bu şekilde hazırlayanlara da teşekkür ediyoruz. Saat 11.00 ile 15.00 arası hizmet vereceğiz. Burada yemekler self servis şeklinde aynı anda 300-350 kişiye hizmet verecek. Self servis ve hızlı serviste ortalama ilk etapta bin civarında günlük bir yurttaşımıza ucuz yemek imkanı sunacağız. Amacımız esnafa rakip olmak değil, onlarla rekabet etmek değil. Ancak günümüz koşullarında bir et yemeğinin 200 lira olduğunu hesaba kattığımızda 3-4 çeşit en uygun esnaf lokantasında 300-350 liraya mal olduğunu düşündüğümüzde, burada o gün yemeğe ulaşamayan vatandaşlarımıza uygun fiyatlı hizmet vereceğiz.” dedi.

“Özlenen milli bayram kutlamalarını yeniden yaşadık”

4 Nisan akşamı mazbata almalarının ardından hemen çalışmalara başladıklarını ifade eden Başkan Aydın, “5 Nisan sabahı Fetih Şenlikleri başladı ve Nisan ayı boyunca da etkinlikleri gerçekleştirdik. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını da ilk defa Demirtaş’ta kutladık. İnsanımızın özlediği milli bayramlarının kutlanmasını, hem 23 Nisan’ı, hem 19 Mayıs’ı coşkuyla Cumhuriyetimize yakışan ilgiyle kutladık. 1. Osmangazi Gençlik ve Spor Şenliği adı altında 3 gün boyunca dolu dolu etkinliklerimiz oldu. 19 Mayıs’taki Haluk Levent konserini 50-60 bin kişinin katılımıyla büyük coşkuyla kutladık. Biz burada bayramları kutlarken, Gazze’de yaşanan insanlık dramına da katledilen çocuklara insanlara da bir dakikalık saygı duruşu ve onları da unutmadığımızı göstermek adına Haluk Levent ile birlikte anma yaptık. Hem ulusal hem de uluslararası basında yankı buldu. Orada insanlar katledilirken soykırım yapılırken buna kayıtsız kalmak da mümkün olmazdı.” diye konuştu.

Başkan Erkan Aydın, 4 Nisan akşamı mazbatayı aldıktan hemen sonra çalışmalara başladıklarını belirtti. “5 Nisan sabahı Fetih Şenlikleri başladı ve Nisan ayı boyunca çeşitli etkinlikler gerçekleştirdik. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ilk kez Demirtaş’ta kutladık. Hem 23 Nisan’ı hem de 19 Mayıs’ı Cumhuriyetimize yakışır bir şekilde coşkuyla kutladık. 1. Osmangazi Gençlik ve Spor Şenliği adı altında üç gün süren yoğun etkinlikler düzenledik. 19 Mayıs’ta Haluk Levent’in konserine 50-60 bin kişi katıldı ve büyük bir coşku yaşandı. Bayramları kutlarken, Gazze’de yaşanan insanlık dramına ve katledilen çocuklara da bir dakikalık saygı duruşuyla dikkat çektik. Haluk Levent ile birlikte bir anma gerçekleştirdik. Bu, ulusal ve uluslararası basında da yankı buldu. Orada insanlar katledilirken ve soykırım yapılırken buna kayıtsız kalmak mümkün değildi,” dedi.

Advert

İlk kreş Hamitler’de açılıyor

Osmangazi'de Halk Lokantası Haziran’da açılıyor

Osmangazi’de Halk Lokantası Haziran’da açılıyor

Başkan Erkan Aydın, kültürel etkinliklerin yanı sıra rutin belediyecilik faaliyetlerinin de sürdüğüne dikkat çekti. “Seçim döneminde vaat ettiğimiz projeler var. Buna istinaden, Çarşamba günü Çirişhane’de ilk temelimizi attık. Gelecek hafta ise Hamitler’de ilk kreşimizin temelini atıyoruz. İlçemizde 7-8 kreş daha belirledik. Hayırseverlerle anlaştık ve bu projeleri belediye kasasından tek kuruş çıkmadan hayata geçireceğiz. Amacımız, iki üç ay içinde tamamlayarak Bursalı çocuklarımızın hizmetine sunmak,” dedi.

Aydın, Osmangazi Meydanı’nda Genç Kafe’yi de hizmete açacaklarını belirterek, “Uluslararası zincirlerde satılan bir kahve 100 lira iken, burada maliyetine 20 liradan üniversite öğrencilerimize sunacağız. Kafenin altında bir kütüphane olacak, ücretsiz internet ve ücretsiz çorba da sağlayacağız,” şeklinde konuştu.

“Hayvanlar uyutulmasın, kısırlaştırılıp sahiplendirilsin”

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, hayvanlara yönelik yeni kanuni düzenleme ilgili olarak da açıklamalarda bulunarak, “Benim de milletvekilliği yaptığım dönemde Ocak 2020’de bu konu meclise geldi. Araştırma komisyonu kuruldu. 3 ay süreyle çalışıldı. Bunun sonunda taslak getirildi. Yasa çıkartıldı. İktidar partisi bunu yeterli görmüyor. Kamuoyunda tartışmaya açtı. Uyutulma meselesiyle ilgili tartışmalar var. Hiç bir canın, çocuğumuz yaşlımızın bu tür başıboş köpekler tarafından hayatını kaybetmesini istemeyiz. Bununla da mücadele edilmesi gerekir. O araştırma raporu sonucunda ortaya çıkan önemli tavsiyeler vardı. Hayvan haklarıyla mücadele edilmesi için fon kurulması teklif edilmişti. Bunun kaynağının nereden geleceği yazıldı. Belediyelerin aldığı emlak, çevre, temizlik vergileri, milli piyango ve jokeyden alınan gelirler. Bir pay aktarılarak kurulacak fonla, kısırlaştırma yapılması. Bu yapılmayınca hızlı üreme oluyor. Bizim 114 dönümlük Hamitler’de barınağımız var. Her türlü hizmeti yapıyoruz. Uyutulma işlemini doğru bulmuyoruz. Kısırlaştırılıp sahiplendirilmesini doğru buluyoruz. Her hayvan etkin kısırlaştırılırsa popülasyon azalıyor. Mecliste daha önce hazırlanan teklif hayata geçirilsin. Fon kurulsun. Belediyelerde kaynak yok ancak bu fonla kentin nüfusu oranında aktarım olursa mücadele rahatlıkla yapılır. İlk meclis toplantımızda Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü’nü kuracağız”  diye konuştu.

Advert

Osmangazi’de Halk Lokantası

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, hayvanlara yönelik yeni kanuni düzenlemeler hakkında açıklamalarda bulundu. Aydın, “Milletvekilliği yaptığım dönemde, Ocak 2020’de bu konu meclise geldi ve araştırma komisyonu kuruldu. Üç ay boyunca çalışıldı ve sonunda bir taslak hazırlandı, yasa çıkarıldı. Ancak iktidar partisi bunu yeterli görmeyip kamuoyunda tartışmaya açtı. Uyutulma meselesiyle ilgili tartışmalar var. Hiçbir canın, çocuğumuzun veya yaşlımızın başıboş köpekler tarafından zarar görmesini istemeyiz ve bununla mücadele edilmesi gerekir. Araştırma raporunda önemli tavsiyeler yer aldı. Hayvan haklarıyla ilgili mücadele için bir fon kurulması teklif edilmişti ve bu fonun kaynağı olarak belediyelerin aldığı emlak, çevre, temizlik vergileri, milli piyango ve jokey gelirlerinden bir pay aktarılması önerildi. Bu fonla kısırlaştırma yapılması planlandı, çünkü kısırlaştırma yapılmadığında hızlı üreme oluyor. Bizim 114 dönümlük Hamitler’de bir barınağımız var ve her türlü hizmeti sağlıyoruz. Uyutulma işlemini doğru bulmuyoruz, kısırlaştırıp sahiplendirmeyi doğru buluyoruz. Etkin kısırlaştırma yapıldığında hayvan popülasyonu azalıyor. Mecliste daha önce hazırlanan teklif hayata geçirilmeli ve fon kurulmalı. Belediyelerde kaynak yetersiz, ancak bu fonla nüfusa orantılı bir aktarım olursa mücadele daha etkili olur. İlk meclis toplantımızda Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü’nü kuracağız,” dedi.

Basın toplantısında CHP İl Başkanı Nihat Yeşiltaş ve CHP Osmangazi İlçe Başkanı Cengiz Çelikten ve belediye başkan yardımcıları de yer aldı.

Advert Advert Advert
Yorumlar

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.