DOLAR
32,2185
EURO
35,0549
ALTIN
2.442,62
BIST
10.677,49
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bursa
Az Bulutlu
26°C
Bursa
26°C
Az Bulutlu
Çarşamba Hafif Yağmurlu
27°C
Perşembe Az Bulutlu
28°C
Cuma Açık
29°C
Cumartesi Açık
31°C

Uludağ Enerji’den Yusuf Ziya Yüce Nokta Bursa’ya konuştu

Uludağ Enerji’den Yusuf Ziya Yüce Nokta Bursa’ya konuştu
Advert
15.05.2024 00:58
76
A+
A-
Okuma Süresi: 4 dakika

Uludağ Enerji’den Yusuf Ziya Yüce Nokta Bursa’ya konuştu Uludağ Elektrik Kurumsal İletişim Direktörü Yusuf Ziya Yüce. Uludağ Enerji Kurumsal İletişim Direktörü Yusuf Ziya Yüce Nokta Bursa ile gerçekleştirdiği röportajda, şirketin sosyal sorumluluk projelerine ve iletişim stratejilerine dair önemli bilgiler verdi.

Uludağ Enerji’den Yusuf Ziya Yüce Nokta Bursa’ya konuştu

Uludağ Enerji'den Yusuf Ziya Yüce Nokta Bursa'ya konuştu

Uludağ Enerji’den Yusuf Ziya Yüce Nokta Bursa’ya konuştu

BURSA – Uludağ Enerji, enerji sektöründe faaliyet gösteren büyük bir grup olarak, yalnızca enerji üretimi ve dağıtımıyla değil, aynı zamanda sosyal sorumluluk projeleriyle de dikkat çekiyor. Şirketin Kurumsal İletişim Direktörü Yusuf Ziya Yüce, Bursa’da Biz ile yaptığı röportajda, Uludağ Enerji’nin sosyal sorumluluk projeleri ve iletişim stratejileri hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Uludağ Enerji’den Yusuf Ziya Yüce Nokta Bursa’ya konuştu

Yusuf Ziya Yüce, Uludağ Enerji’nin sosyal sorumluluk projelerinin temelinde fayda odaklı bir yaklaşımın yer aldığını vurguladı. Kadına yönelik şiddet, sokak hayvanlarının korunması, engellilere destek ve enerji verimliliği gibi çeşitli alanlarda projeler yürüttüklerini ifade etti. Yüce, özellikle sanatın bu projelerde önemli bir rol oynadığını belirterek, tiyatro, konserler ve fotoğraf sanatı gibi etkinlikler düzenlediklerini söyledi. Şirketin düzenlediği fotoğraf yarışması ve bünyesindeki tiyatro topluluğu gibi girişimlerle sanatı desteklemeyi ve topluma kazandırmayı amaçladıklarını belirtti. Ayrıca, engelsiz Müzik Korosu konserleri gibi etkinliklerle engellilerle bir araya gelmeyi ve toplumsal farkındalık yaratmayı hedeflediklerini açıkladı.

Uludağ Enerji’den Yusuf Ziya Yüce

Uludağ Enerji’nin Kurumsal İletişim Direktörü Yusuf Ziya Yüce, Nokta Bursa’ya verdiği röportajda, şirketin sosyal sorumluluk projeleri ve iletişim stratejileri hakkında önemli bilgiler aktardı. Yüce, enerji sektöründe faaliyet gösteren büyük bir grup olarak Uludağ Enerji’nin yalnızca enerji üretimi ve dağıtımıyla değil, aynı zamanda sosyal sorumluluk projeleriyle de öne çıktığını vurguladı. Uludağ Enerji’nin sosyal sorumluluk projeleri ve iletişim stratejileri konusundaki detayları Nokta Bursa ile gerçekleştirdiği röportajda paylaşan Yüce, şirketin bu alandaki çalışmalarını anlattı.

Advert

Yusuf Ziya Yüce, sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra iletişim alanında da aktif olduklarını belirtti. Kendisinin üniversitede dersler verdiğini ve iletişim seminerleri düzenlediğini söyleyen Yüce, genç meslektaşlarına sektöre uyum sağlamaları ve iletişim becerilerini geliştirmeleri konusunda destek olduğunu ifade etti.

5 milyon müşteriye hizmet veren Uludağ Enerji, enerji verimliliği başta olmak üzere doğa dostu uygulamaları müşterileriyle paylaşıyor.

Enerji verimliliği üzerine çok sayıda projemiz var

Uludağ Enerji'den Yusuf Ziya Yüce Nokta Bursa'ya konuştu

Uludağ Enerji’den Yusuf Ziya Yüce Nokta Bursa’ya konuştu

Yusuf Ziya Yüce, iletişimin önemine de vurgu yaparak, iletişim departmanlarının şirketler için hayati bir rol oynadığını belirtti. Bu departmanların şirketleri krizlere karşı koruduğunu, işlerini daha iyi anlatmalarını sağladığını ve paydaş ilişkilerini düzenlediğini ifade eden Yüce, iletişim departmanlarının bir yatırım olarak görülmesi gerektiğini söyledi. İletişim sektörüne adım atmak isteyen gençlere çeşitli tavsiyelerde bulunan Yüce, Uludağ Enerji’nin sürdürülebilirlik, sosyal sorumluluk ve etkili iletişim konularındaki çabalarının, şirketin sektördeki öncü konumunu pekiştirdiğini ve topluma olan katkılarını ön plana çıkardığını belirtti.

Uludağ Enerji’nin dijitalleşme ve sürdürülebilirlik konusundaki girişimlerine de değinen Yusuf Ziya Yüce, şirketin kağıt israfını azaltma ve çevreye duyarlılığı artırma yönünde çalışmalar yürüttüğünü belirtti. Yüce, her yıl bin fidan dikme gibi projelerle doğaya verdikleri önemi vurgulayarak, sürdürülebilir faaliyetlerin hem enerji sektörü hem de insanlık için büyük önem taşıdığını ifade etti.

Enerji verimliliği üzerine çok sayıda projeleri olduğunu belirten Direktör Yusuf Ziya Yüce, Uludağ Enerji’nin sosyal sorumluluğu ana işlevlerinden biri olarak gördüğünü ifade etti. “Biz enerji sektöründe hizmet veren büyük bir grubuz ve çok sayıda sürdürülebilir sosyal sorumluluk projemiz var. Bu projelerde temel unsur fayda yaratmak. Kadına yönelik şiddet, sokak hayvanları, engelliler ve enerji verimliliği üzerine çok sayıda projemiz var ve hepsi devam ediyor,” dedi.

Uludağ Enerji Yusuf Ziya Yüce

Yüce, projelerinde sanatı kullanmayı önemli bulduklarını belirterek, “Hem konserler, hem tiyatrolar, hem de fotoğraf sanatı ile ilgili projeler yapıyoruz. Fotoğraf sanatı ile ilgili her yıl düzenlediğimiz bir yarışmamız var ve bu yıl 10’uncusunu gerçekleştiriyoruz. Şirket içinde bir tiyatro topluluğumuz var ve çalışma arkadaşlarımız her yıl bir oyuna hazırlanarak sergiliyorlar. Engelsiz Müzik Korosu konserimizde ise engelli kardeşlerimizle birlikte çalışma arkadaşlarımız şarkılar söyleyerek konserler veriyorlar. Bu stratejimizle herkese hizmet etmeyi ve her alanda faaliyet yürütmeyi amaçlıyoruz,” şeklinde konuştu.

Yaklaşık 10 yılı aşkın süredir üniversitelerde seminerler ve dersler veren Yusuf Ziya Yüce, “Ben yaklaşık 10-12 yıldır üniversitelerde dersler veriyor ve iletişim seminerleri düzenliyorum. Bunun amacı, genç meslektaşlarımızı sektöre alıştırmak, onları iyi bir iletişimci olmaları için desteklemek ve iletişimin önemini her yerde anlatabilmek. İletişim, anlatıldıkça yayılan ve anlaşılabilen bir olgu olduğu için, mümkün olan her ortamda ve her fırsatta iletişim konuşmak ve anlatmak istiyoruz. Bu, herkes için çok faydalı. Bu projeler gönüllülük esasına dayanan ve sürekli devam eden çalışmalardır,” dedi.

İletişimi hedefleyen öğrencilere bir kaç tavsiye

İletişim alanında kariyer hedefleyen öğrencilere tavsiyelerde bulunan Yusuf Ziya Yüce, sözlerini şu şekilde tamamladı: “İletişim, çok önemli ve kalifiye uzmanların çalıştığı bir bilim dalı. Bu alanda kariyer yapmak isteyen öğrencilere birkaç tavsiyem var. Öncelikle, İletişim Fakültesi okumalarını öneriyorum; bu onlara büyük bir avantaj sağlayacaktır. Mesleklerinden asla vazgeçmemeliler, çünkü her meslekte olduğu gibi bizim mesleğimizde de zorluklar var ve bu zorlukların üstesinden gelmek için kararlı olmalılar. Ayrıca, iletişim stratejisi ve çıktıları olan şirketlerde çalışmaları, onları daha değerli kılacaktır. İletişim, bir takım işidir ve bu yüzden takım çalışmasına yatkın olmaları çok önemli. Kendilerini sürekli geliştirmeleri de kritik; iyi bir iletişimci farklı ve yenilikçi olandır.

Gençlere iletişim sektörünü öneriyorum ve sektöre girdiklerinde farklı bakış açıları geliştirmelerini tavsiye ediyorum. Markaların iletişim departmanlarını önemsemesi gerektiğini düşünüyorum, çünkü bu departmanlar şirketleri krizlere karşı korur, işlerini daha kolay anlatmalarını sağlar ve paydaş ilişkilerini düzenler. İletişim departmanlarını bir harcama kalemi değil, bir yatırım olarak görmek gerekir. Bu departmanların kurulması ve güçlendirilmesi, şirketlerin orta ve uzun vadede başarısına olumlu katkı sağlar.”

Uludağ Elektrik, enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik alanlarında lider bir kuruluş olarak öne çıkıyor. Beş milyonu aşkın müşterisiyle enerji sektöründe önemli bir konuma sahip olan şirket, doğa dostu uygulamalar ve enerji tasarrufu konusundaki çabalarını müşterileriyle paylaşmayı sürdürüyor. Enerji tasarrufunun yalnızca mevcut nesiller için değil, gelecekteki nesiller için de hayati bir alışkanlık olduğunun bilincinde olan Uludağ Elektrik, bu alanda sürdürülebilir ve etkili adımlar atma kararlılığını taşıyor.

 

Yorumlar

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.